הרשמו לבלוג וקבלו התראה למייל בכל פעם שמתפרסם פוסט חדש !

הדיאטה הכי יעילה שאני מכיר

בחור שמן אוכל גלידה

"בעצם אני אדחה את הדיאטה למחר…"

טוב, אז אחרי שלושת הפוסטים הקודמים שלי בנושא דיאטות אנחנו מגיעים סוף סוף לדיאטה שלדעתי היא היעילה ביותר לצורך הרזייה ושמירה (וגם המהירה ביותר).
להזכירכם אלו היו הפוסטים הקודמים:
איך ירדתי 25 קילו ולא עליתי חזרה (בינתיים…)?
איך רזיתי 25 ק"ג ולא עליתי חזרה (בינתיים) – חלק ב'
איך ירדתי 25 ק"ג ואיך זה קשור לטיפול טבעי למחלת הסרטן?

אז הדיאטה הטובה ביותר שיצא לי לנסות נקראת דיאטת HCG או "דיאטת התרסיס" והיא מבוססת על המחקרים של ד"ר סימונס (DR. A.T.W. Simeons) שהיה רופא בריטי שחיי באיטליה ופיתח את השיטה בשנות החמישים של המאה שעברה בבית חולים איטלקי. שפני הניסיון של השיטה היו בעיקר אנשים שסבלו ממצבים קיצוניים של השמנת יתר, ושנואשו מדיאטות ושיטות הרזייה. ד"ר סימונס פיתח שיטה שעבדה (לפי דבריו ולפי הניסיון שלי ושל אחרים שאני מכיר שהשתמשו בשיטה) בצורה שיטתית שוב ושוב, אבל מסיבות לא ברורות הדיאטה די נעלמה מהעולם, וחזרה לאופנה רק לפני מספר שנים.

את השיטה הביאה לארץ ידידה שלי בשם אואנה ליבוביץ', שבהתחלה העבירה אותה בעיקר לחבריה ולידידיה (חלקם ידידים משותפים לאואנה ולי) כך שיצא לי להכיר כמה וכמה אנשים שרזו משמעותית באמצעות הדיאטה הזאת לפני שהשתכנעתי לנסות בעצמי…
(אגב, בינתיים אואנה יצאה עם דיאטה אחרת שנקראת "דיאטת אואנה" – אני מאמין שהיא מבוססת במידה כזאת או אחרת על המחקר של ד"ר סימונס)

תוצאות:
נתחיל בתוצאות:
התחלתי את הדיאטה ב-28/9/2012 במשקל 86.6 ק"ג.
סיימתי את הדיאטה (יותר נכון את שלב ההרזייה בדיאטה) ב-9/11/2012 במשקל 74.7 ק"ג.

תיאוריה:
לפני שמתחילים את הדיאטה זה קריטי לקרוא את המדריך השלם שחיבר ד"ר סימונס (באנגלית) ובו הוא מתאר את השלבים שהוא עבר בפיתוח השיטה, את הגילויים שלו, את ההיגיון שמאחורי השיטה ואת הפרוטוקול המדויק של הדיאטה.

אגב, יש תרגום למאמר הנ"ל אך הוא מופיע רק בספר מודפס שאואנה כתבה על הנושא וניתן לרכוש אותו (כנראה) רק כחלק מערכת ההרזיה שהיא משווקת (אני השאלתי אותו מידידה שקנתה את הערכה).
לדעתי, מבלי לקרוא את המאמר המלא אי אפשר להגיע לתוצאות המקוות ויהיה קשה מאד (עד בלתי אפשרי לשמור עליהן).
באתר של אואנה ניתן למצוא מעין סיכום של התיאוריה הנ"ל (מעורבב בקצת תוכן שיווקי). אם אתם מחליטים ללכת על הדיאטה מומלץ בחום לקרוא את המאמר עצמו ולא להסתפק רק בסיכום:
"הדיאטה המהירה והמהפכנית הזאת הייתה ידועה כבר לפני כחמישים שנה, אבל בגלל הנסיבות המצערות של פטירתו המוקדמת מדי של ד"ר סימונס, השתמשו בה רק במרפאות שבהם עבדו רופאים שהוכשרו על ידו (לפני שהוא הספיק לפרסם לקהל הרחב את התגלית). רק בגלל עידן האינטרנט הדיאטה המהירה הפכה שוב זמינה לקהל הרחב. הדבר שתרם רבות לכך היה הספר המהפכני של החוקר והעיתונאי קוין טרודו.הסיפור המלא מאחורי התגלית המדהימה והפשוטה הזאת ומדוע היא לא הייתה ידועה עד היום לקהל הרחב – נמצא בספר:
The weight loss cure – "they" don't want you to know about – by Kevin Trudeau
אפשר להזמין את הספר באנגלית באינטרנט דרך האתר של Amazon.
ד"ר סימנס היה מדען ורופא קונבנציונאלי בריטי שעבד בבית-חולים ברומא אחרי מלחמת-העולם השנייה. הוא שם לעצמו מטרה לגלות מה הגורם להשמנת יתר ועודף משקל ואיך אפשר לטפל בתופעה זו באופן מדעי עם תוצאות אחידות עבור כולם. הפתרון שהוא מצא הוא דיאטה מהירה שמחסלת לחלוטין את מאגרי השומן המיותר אם מיישמים את ההמלצות שלו במדויק.
הוא הקדיש למחקר שלו עשרות שנים ועבד עם אלפי מטופלים.
פריצת הדרך נעשתה כשהוא הבחין בתופעה המיוחדת הבאה:
נשים בהריון במזרח הרחוק ילדו תינוקות בריאים למרות שהתקיימו על תפריט דל ביותר במשך היום.
הוא התקדם שלב אחד במחקר כשהוא בדק מה יש בגוף האישה כשהיא בהריון שגורם לתופעה זו. הוא גילה שגוף האישה מפריש הורמון מסוים ששמו HCG שעוזר לה לפרק מאגרי שומן מיותר ולהפוך אותו לאנרגיה זמינה כדי לפצות על התזונה הדלה, במטרה להגן על העובר.
השלב הבא היה לסנתז את הורמון ה-HCG (להפיק את החומר באמצעים ביולוגים טבעיים) ולתת אותו לאנשים שמנים כדי לראות מה קורה. בנוסף, הוא הרכיב להם תפריט של מזונות מאוד ספציפיים בשלב הדיאטה המהירה הזאת והירידה במשקל כדי לעודד אותם לפרק את השומן המיותר.
הדבר המדהים ביותר קרה:
בזמן שהם ביצעו את הדיאטה, הגוף שלהם התחיל לפרק את מאגרי השומן העודף מבלי לפגוע כמעט ברקמת השרירים, ובהדרגה חזר למצבו הטבעי והפרופורציונלי. זה קרה גם אצל גברים וגם אצל נשים – בלי קשר לגיל.
הוא המשיך עם המחקר עוד הרבה שנים ועל אלפי מטופלים נוספים על מנת לבחון מה תהיה הדרך הכי טובה לעזור להם בעזרת דיאטה נכונה והורמון ה-HCG. הוא הרכיב תפריט מאוד מדויק עבור שלב הדיאטה הזאת שאותו יש לאכול כשצורכים את תוסף ה-HCG. הוא ניסה את כל ההרכבים האפשריים של כל המזונות שמעודדים ירידה במשקל. מתברר שיש מזונות שמעודדים ירידה במשקל ויש כאלה שלא. הערך הקלורי של המזון הוא לא מה שחשוב כדי לפרק את מאגרי השומן המיותר.
הוא גילה שקיימים בגוף שלושה סוגי שומן. שני סוגים הכרחיים לגוף (השומן שמרפד את האיברים השונים של הגוף והשומן שנאגר בכמויות קטנות בשרירים והופך לאנרגיה זמינה במהירות ובשעת הצורך) וסוג שלישי שהוא מיותר לגמרי והגוף אוגר אותו ל-"שעת צרה" ומאחסן אותו בכל המקומות הבעייתיים – אצל נשים בירכיים, באחוריים, בחלק העליון של היד, או בבטן … ואצל גברים בכרס ובחזה.
מאוד קשה להיפטר מהסוג השלישי, והגוף יעשה כמעט הכול כדי לא לוותר עליו. בכל דיאטה אחרת שלא מערבת פעילות ספורטיבית, מכל שבעה קילוגרמים שאתה יורד במשקל אתה מפרק שלושה קילוגרמים רקמת שריר, קילוגרם אחד מים ורק שלושה קילוגרמים שומן. ככל שאתה עושה יותר דיאטות, כך אתה נשאר עם פחות רקמת שריר ואתה מגדיל את הסיכוי שלך להיות שמן לכל החיים. הגוף שורף פחות ופחות שומן וקצב חילוף החומרים יורד עוד יותר.
בעזרת הורמון ה-HCG ודיאטה נכונה בשיטה הזאת, הגוף מפרק רק את מאגרי השומן הבעייתי הזה ולא מפרק כמעט שום רקמת שריר, ולא פוגע בשום צורה בתפקוד של הגוף. כך גוף האישה מגן על העובר, גם כשהאמא לא אוכלת בצורה מספקת.
כיום כאשר רוצים לעשות דיאטה המהירה, משתמשים בתוסף תזונה בעל פעילות HCG על בסיס מים ואצות בעלות פעילות HCG ולא בהורמון שד"ר סימונס השתמש בו בשנות החמישים. התוצאות זהות.
בדיאטה המהירה הזאת שד"ר סימונס פיתח מתפרקים רק את רקמות השומן המיותר וכל ירידה במשקל היא ירידה אמיתית ולא על חשבון רקמת שריר או מים."

אז איך זה עובד?

  1. קוראים את המאמר של ד"ר סימנס.
  2. רוכשים את תרסיס הדיאטה (תכשיר הומהופטי על בסיס אצות ומים). אני רכשתי תרסיס של חברת "טבעון ביו טק" בבית טבע בחולון. הוראות השימוש: שתי התזות כפול 3 פעמים ביום מתחת ללשון (לא לאכול ולא לשתות במשך 15 דקות לאחר ההתזות).
  3. ביומיים הראשונים של הדיאטה דוקא זוללים. לא סתם זוללים אלא אוכלים כמויות מטורפות של אוכל משמין ("כל המרבין הרי זה משובח"). אני לא זללתי מספיק כי סיימתי לקרוא את המאמר רק בסוף ערב היום השני של הזלילה (רק בסוף המאמר מבינים כמה זה חשוב לזלול). איך שנפל לי האסימון טסתי עם אשתי למסעדה טובה ואכלתי בלי הכרה… 🙂
  4. החל מהיום השלישי עוברים לדיאטה של 500 קלוריות ביום על פי תפריט מאד מוגדר שמתואר במאמר. היות והתרסיס עוזר לגוף לפרק כמויות גדולות של רקמות שומן, אין (כמעט) הרגשה של רעב ואין מחסור באנרגיה.
  5. שותים המון מים (לפחות 2 ליטר ביום).
  6. בכל בוקר נשקלים ומתעדים הכל בטבלאות מסודרות (אם תהיתם איך אני זוכר את התאריכים והמשקלים המדויקים בתחילת ובסיום הדיאטה אז הנה התשובה – הכל מתועד בפרטי פרטים בטבלת אקסל כולל מה אכלתי בכל יום בדיאטה וכמה שקלתי בכל בוקר).
  7. הדיאטה מסתיימת אחרי 40 יום או ירידה של 15 ק"ג (המוקדם מבינהם)
  8. יש עוד כמה פרטים לגבי הדיאטה שאין טעם שאני אכנס אליהם בשלב הזה.
  9. מאד מומלץ להיעזר בפורום (או יותר נכון ב"קומונה") בתפוז שעוסק בנושא. האנשים (או יותר נכון נשים) שם מאד נחמדים, ויש להם המון ניסיון לגבי מה מותר ומה אסור, מה מומלץ ומה לא.

אז מה אתם אומרים, שמעתם על השיטה?
יצא לכם לנסות? 
יש לכם שאלות / התלבטויות?
שתפו בבקשה.

Comments

comments

דילוג לתוכן