הרשמו לבלוג וקבלו התראה למייל בכל פעם שמתפרסם פוסט חדש !

האם פלפל חריף מסוגל לעצור התקפות לב…?

פלפל קאיין

האם פלפל קאיין יכול לעזור לבעיות לב ?

היום, במסגרת שיתוף הפעולה החדש שלי עם הבלוג "אמת מן הטבע", נדבר על צמח שמספרים עליו שהוא בעל סגולות ריפוי מופלאות.
נתחיל בעדות שמצאתי באתר הזה:

"לפני כמעט ארבע שנים היה לי אירוע מוחי כתוצאה מחסימת 95% מעורק הצוואר השמאלי. יש לי מזל שאני חי.
עברתי ניתוח והם ניקו כמיטב יכולתם. ציטוט מדו'ח האולטרה סאונד שלאחר הניתוח בעורק, 'הצד השמאלי מצביע על הנוכחות של מחלת צוואר חמורה 70-79% היצרות (חסימה)'.
יצאתי עכשיו מהרופא, ואני מצטט את דו'ח האולטרה סאונד האחרון, 'ללא היצרות המודינמית משמעותית', זה כמעט נורמלי.
לא לקחתי שום תרופה עבור זה כי אין לזה תרופות. אני לוקח פלפל קאיין בשנתיים האחרונות !!!

לאשתי הלן יש AML (לוקמיה מיאלובלסטית חריפה. כלומר סוג של סרטן הדם), שהיא חשוכות מרפא. לפני שנה וחצי היא התחילה להתדרדר. מאז היא לוקחת פלפל קאיין והמחלה במצב של הפוגה.
בהתחשב בגיל שלה וטבעה של המחלה, הכל היה צריך להיות נגדה. היא התחילה לקחת קאיין לפני 18 חודשים.
מוסר ההשכל של הסיפור –  תתחילו לקחת את החומר הזה – הם לא סתם קוראים לזה 'מלך צמחי המרפא'.
אני כבר לא על תרופות לדילול דם, לחץ הדם שלי הוא בממוצע 118/58, קצב הלב הוא סביב 60 פעימות לדקה, כולסטרול 2.8 ורמת PSA (חלבון המופרש מהערמונית) 2.5  ננוגרם למיליליטר. אני בן 70.

הלן היא אשתי והיא בת 71. היא אובחנה כחולה בלוקמיה מיאלואידית חריפה באוגוסט 2009 ונתנו לה אולי חודשיים לחיות. היא התחילה לקחת פלפל קאיין  אחרי שהיא סיימה את הכימותרפיה בדצמבר 2009 והייתה רק במצב של הפוגה לאחר כ-4 חודשים של טיפול.
היא חזרה כדי לקבל עירויי דם וטסיות דם ולקחה פלפל קאיין רק כ-6 שבועות לפני כן. כשהלכנו לבית החולים והם עשו עוד בדיקות דם, הם אמרו לנו שהיא לא צריכה דם.
זה היה לפני כ-18 חודשים והיא עדיין במצב של הפוגה.
התרופה היחידה הייתה פלפל קאיין. שנינו לוקחים כפית אחת במים באותו זמן בכל בוקר.
מדהים בטירוף, אני חושב."
ג'ון ניקסון

קיירנס, אוסטרליה

נשמע מדהים. לא?
אז בואו נעבור למאמר של לירון מ"אמת מן הטבע" שפתח את עיני לצמח הזה (האמת ששמעתי עליו כבר ואפילו ניסיתי אותו בעבר אבל היה כנראה חסר לי ההסבר הבא).
לירון המשקיען גם טרח ויצר מילון מונחים למאמר שלו, כך שאם אתם נתקלים במונח שאתם לא מכירים, תגללו למטה.

פלפל קאיין, או בשמו הרשמי "פלפלת חריפה", הוא סוג של פלפל אדום חריף. הפלפל נקרא על שם העיר קאיין (Cayenne), בירתה של גיאנה הצרפתית.

מאוד בריא לאכול פלפל זה וכאשר הוא מגיע בצורת אבקה הוא חזק ועוצמתי במיוחד. את האבקה מייצרים על-ידי ייבוש פלפלי קאיין וכתישתם לאבקה.

במשך מאות שנים השתמשו בפלפל כתבלין וכצמח מרפא. בנוסף הוא זוכה להערכה רבה בקרב קהילת הרפואה האלטרנטיבית ובעיקר מהרבליסטים קליניים על האוסף יוצא הדופן של יתרונות בריאותיים שיש לו.

היתרונות הבריאותיים של פלפל קאיין

להלן כמה מן היתרונות הבריאותיים הבולטים של פלפל קאיין:

 • מספק ללב חומרים מזינים חיוניים ומשפר באופן כללי את בריאות הלב.
 • מסוגל להפסיק התקפות לב.
 • מסלק רובד טרשתי ומפחית את הכולסטרול.
 • מסייע בבנייה מחדש של בשר שנהרס או נפגע מכווית קור.
 • מרפא טחורים.
 • מסייע בבנייה מחדש של רקמה בקיבה.
 • מרפא אולקוס בקיבה.
 • מהגביר את הבריאות הכללית ומקל מהמחלות הכואבות ביותר.
 • משפר את הסירקולציה של מחזור הדם.
 • מסלק רעלים ממחזור הדם.
 • משמש כדוחה חרקים מעולה.
 • כפי שצוין לעיל, פלפל קאיין מסוגל לרפא אולקוס וגם להפסיק התקפת לב, דבר שלמראית עין נמצא בסתירה עם החריפות והחום שלו.

סיפור מעניין הוא סיפורו של ד"ר ג'ון כריסטופר, ההרבליסט המומחה (MH) המפורסם מארה"ב. כאשר ד"ר ג'ון כריסטופר סבל מאולקוס בקיבה כאשר היה עוד תלמיד אחד ממוריו לצמחי מרפא המליץ לג'ון הצעיר לשתות יומיום תמיסה של אבקת פלפל קאיין ומים.

תחילה, ד"ר כריסטופר חשב שמדובר בסתירה. איך דבר כל-כך חריף יסייע לאולקוס שלו? אך באומץ רב הוא שמע לעצה ולהפתעתו האולקוס נרפא. בעקבות התנסות זו, ד"ר כריסטופר הפך לתומך נלהב בפלפל קאיין גם לבעיות לב וגם על מנת לשפר את היעילות של כמה מהנוסחאות הצמחיות האחרות שלו.

כריסטופר אף תעד מקרים בהם הוא עזר למטופלים להתגבר על התקף לב שהוא משתמש אך ורק בכפית של אבקת פלפל קאיין בכוס של מים חמים. הוא אינו האדם היחיד שעשה זאת; ישנן מספר אנקדוטות על אנשים שהתגברו על התקף לב רציני באמצעות נטילת תה או תמצית קאיין.

אחד מהתלמידים של ד"ר כריסטופר, ד"ר ריצ'ארד שולץ, ND ו-MH, המשיך את דרכו של מורו והצהיר "אם אתה רק מתמחה בצמח מרפא אחד בחייך, התמחה בפלפל קאיין. הוא יותר עוצמתי מכל אחד אחר". גם שולץ וגם כריסטופר המליצו לשתות בין חצי כפית לכפית מלאה של אבקת פלפל קאיין במים פעמיים עד שלוש פעמים ביום, כל יום, בתור טוניק כללי לשיפור הבריאות.

הוכח מדעית שפלפל קאיין, באמצעות המטבוליט המשני שלו "קפסאיצין", מחסל תאי סרטן הערמונית. במחקרים שנערכו עם פלפל קאיין, מדענים הציגו הפחתה של 80% בסרטן הערמונית בעכברים ובתאי סרטן ערמונית של בני אדם בתרביות רקמה. הקפסאיצין בפלפל קאיין גורם למעשה לאפופטוזיס (הרס עצמי של תאים) מואץ בתאים סרטניים.

איך להשתמש בפלפל קאיין כתרופה צמחית או כטוניק

אם אתה משתמש בפלפל קאיין ודא שהוא אורגני. אפילו פלפל קאיין אורגני אינו יקר והתועלת הפוטנציאלית היא רבת ערך. האבקה שלו מגיעה ממגוון סוגי פלפל חריף אשר מכילים קפסאיצין. כמות הקפסאיצין נמדדת על-ידי רמת החריפות של אבקת הקאיין, אשר נמדדת ביחידות חום בסולם סקוביל (SHU או HU).

הרמה התרפויטית הנמוכה ביותר של יחידות חום היא 35,000. אתה בדרך כלל תמצא אבקת קאיין ברמות חום של 40,000, 60,000, 90,000 או 100,000. אם אינך רגיל לאוכל חריף, מומלץ להתחיל ברמת חום של 40,000. בסופו של דבר מומלץ לעלות ברמות החום ליעילות אפטימלית.

ד"ר כריסטופר אהב לערבב אבקת קאיין דקה במים חמים מטוהרים או מזוקקים. ניתן להשתמש בחצי כפית או כפית של אבקת קאיין לחצי כוס או כוס מלאה של מים אותה ניתן לגמוע במהירות. לאפשר לחום לחלחל זה חלק מהערך התרפויטי של אבקת קאיין, וזו הסיבה למה ד"ר שולץ בז לקפסולות של קאיין.

ד"ר שולץ תומך גם בשימוש בתמצית קאיין תוצרת בית. תמצית היא קלה לנשיאה ויכולה לספק מענה מידי להתקף לב כאשר נמצאים הרחק מהבית.

מילון מונחים:
MH: הרבליסט מומחה או מאסטר הרבליסט.

ND: ד"ר לרפואה נטורפתית.
אולקוספצע ברירית הקיבה או ברירית התריסריון.
אפופטוזיסמוות תאי מתוכנת, מנגנון גנטי האחראי להשמדה עצמית של תאים בגוף. בתגובה לגירוי מסוים מופעל בתא תהליך מוגדר של ריאקציות רצופות המביא למות התא, תהליך שהוא חיוני להתפתחות התקינה של הגוף.
בלוטהאיבר בגוף המייצר חומר מסוים ומפריש אותו.
דלקתהתגובה של רקמה בגוף לפציעה או לזיהום, המאופיינת בחום, נפיחות, אדמומיות וכאב.
הרבליסטאדם שעושה שימוש בצמחי מרפא לריפוי ולמניעה של מחלות ובעיות שונות בגוף האדם.
הרבליסט קליניהרבליסט שהוכשר בידע ובשימוש בצמחי מרפא בדרכים מגוונות כדי לעזור לאנשים להשיג רמת בריאות תקינה ולשמור עליה. הרבליסט קליני אינו רופא.
חומר מזיןחומר חיוני לתפקוד של הגוף ושמסופק לו דרך תזונה. חומרים מזינים מספקים לגוף מקור אנרגיה, משמשים אותו לגדילה ולהתפתחות, או מווסתים בו תהליכים. חומרים מזינים כוללים בין היתר פחמימות, שומנים, חלבונים, ויטמינים ומינרלים. באנגלית nutrient.
טוניקקיצור של המונח "טוניק צמחי". ברפואת צמחי מרפא משמעו תמיסה או תערובת של צמחי מרפא שנעשה בה שימוש לשקם, לחזק או להמריץ מערכות בגוף או קידום הבריאות וההרגשה הכללית.
טחוריםמחלה המתבטאת בהופעה של כלי דם מוגדלים באזור פי הטבעת, ומלוּוָה לעיתים בדימומים, בדלקת ובכאבים בזמן עשיית צרכים.
טרשת עורקיםמחלה המאופיינת בהתעבות והתקשות של דופנות העורקים, לרוב עקב שקיעה והצטברות של חומר שומני הגורם להיצָרותם של העורקים. מצב זה עלול לגרום להפרעות בזרם הדם, לנזק למוח ואף למוות.
כולסטרולחומר שומני לבן הנמצא ברקמות שונות בגוף. עודף של כולסטרול מסוג מסוים בדם עלול לגרום לטרשת עורקים ולמחלות לב.
מטבוליטהוא שם כולל לכל תרכובת המיוצרת בתהליך של חילוף חומרים (מטבוליזם) ביצורים חיים.
מטבוליט משניתרכובות בעלות תפקידים תומכים אך לא חיוניים.
מטבוליט ראשוניתרכובת חיונית לחיים ולתחזוקה השוטפת של התא.
נטורופתיה (רפואה טבעית): היא שיטת ריפוי אלטרנטיבית השואפת לרפא את האדם על ידי עידוד מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף ופועלת לסייע בעיצוב דרך חיים בריאה יותר, בהתבסס על תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית ועוד.
סולם סקובילסולם מדידה למידת חריפותם של פלפלים חריפים על פי תכולת הקפסאיצין שבהם. הסולם נקרא על שם יוצרו, הכימאי האמריקאי ווילבור סקוביל, שהמציא את השיטה בשנת 1912.
סירקולציהתנועה סיבובית או מחזורית של דבר מה.
רובד טרשתיהצטברות של כולסטרול, סידן, פסולת תאית, וכו' בחלק הפנימי של כלי דם. הצטברות רובד זה בעורקים גורמת להקשחה, התעבות והצרות של העורק ובשל כך להגבלת זרימת הדם דרכו. באנגלית plaque (פלאק).
ערמוניתהערמונית או בלוטת הערמונית היא בלוטת מין הקיימת אצל גברים בלבד. בלוטה זו מפרישה את נוזל הערמונית שהוא חלק מהותי מנוזל הזרע אשר מגן על תאי הזרע.
קפסאיציןתרכובת אורגנית שומנית הנפוצה כאמצעי הגנה של פירות מסוימים מפני אכילה טרם הבשלה. זרעי פירות המכילים קפסאיצין מופצים על ידי ציפורים ולא על ידי יונקים, מכיוון שאצל עופות החומר אינו גורם כאב אלא השפעתו הפוכה והוא משכך אותו. חומר זה אחראי לטעם החריף של מאכלים כמו פלפל צ'ילי או פלפל קאיין, אך הוא אינו החומר הגורם לטעמו החריף של פלפל שחור. כמו כן, הוא המרכיב הפעיל בתרסיס פלפל.
ריריתקרום רירי (שיש בו ריר) המרפד משטח או איבר פנימי בגוף.
תרבית רקמהתאים, רקמות או איברים הלקוחים מגוף החי או הצומח וגדלים על גבי מצע מזון מתאים בתנאי מעבדה מבוקרים.

סימוכין:
http://www.cayennepepper.info

http://www.naturalnews.com/035612_cayenne_pepper_healing_herbal_medicine.html

Comments

comments

דילוג לתוכן